Porady prawne, pytania i zapytania – informacje praktyczne

Małgorzata Regulska-Cieślak        14 stycznia 2019        Komentarze (0)

Szanowni Czytelnicy,

 

Bardzo dziękuję Wam za zainteresowanie treściami publikowanymi na blogu.  Blog stale się rozwija i zyskuje grono wiernych Czytelników.

Jednakże ……

Mój blog to moja praca. Każdy wpis jest przemyślany. Wiele z opublikowanych artykułów to wiedza z przypadków, które sama rozpracowałam, z którymi miałam do czynienia. To moje doświadczenie i czas pracy. Wiem, że niektórzy mogą tego nie zaakceptować, ale wiedza zaprezentowana w artykułach to jedyna wiedza, którą dzielę się nieodpłatnie.  Do świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej ustanowione zostały odpowiednie punkty.

Praktycznie w każdym tygodniu otrzymuję od Czytelników maile z prośbą o pomoc. O wiele więcej otrzymuję telefonów w sprawie świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej i to bez względu na porę dnia i … nocy. Co bym doradziła, co bym zrobiła, jak to widzę, co da się z tym zrobić, „czy mam szansę na wygraną…..” W najbardziej skrajnym przypadku pewna osoba poprosiła mnie przez telefon o wskazanie podstawy prawnej, w oparciu o którą odmówiłam udzielenia nieodpłatnej pomocy prawnej, bo „przecież prawnicy mają obowiązek udzielenia bezpłatnych usług prawnych”.

Każda z takich rad musi być wyważona i przemyślana, udzielenie odpowiedzi na każde z zapytań pochłonęłoby znaczną część mojego czasu pracy.

Nie mogę zatem pomóc każdemu. Podjęłam zatem decyzję, że każda porada prawna będzie odpłatna.

Oprócz pracy „blogowej” mam też pracę na rzecz stałych Klientów. Oprócz pracy blogowej muszę się też stale uczyć, bo tego wymaga mój zawód.

Chciałabym aby każdy Czytelnik wiedział,  zanim zada mi pytanie, że usługa będzie płatna. Mając tę świadomość oszczędzimy sobie czas. Innymi słowy – w odpowiedzi na maila Czytelnika, prześlę wycenę swojej usługi, tak aby Czytelnik wiedział jakiego rodzaju są to koszty.

Niezmiennie zachęcam do skorzystania z oferty kancelarii  w poszanowaniu wzajemnych interesów i szacunku!

Zachęcam również do tego, aby blogowe forum służyło wymianie doświadczeń a nie wyłącznie do kierowania pytań.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Regulska-Cieślak RADCA PRAWNY Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Regulska-Cieślak RADCA PRAWNY z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.regulska-cieslak@kancelaria-mregulska.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: